V roku 1948 značku Puma založil Rudolf Dassler. Pôvodne zaregistroval novovzniknutú spoločnosť ako Ruda, no neskôr zmenil názov na Puma. A to je len prvý prekvapivý fakt o tejto značke. Máme pre vás viac zaujímavostí.

 

Najstaršie logo Puma pozostávalo zo štvorca a šelmy skákajúcej cez písmeno D, ktoré bolo zaregistrované spolu s názvom spoločnosti. Logo so skákajúcou mačkou, dnes jednou z celosvetovo najznámejších značiek, vytvoril Lutz Backes, karikaturista z Norimbergu.

 

Puma sa stala prvým výrobcom športovej obuvi, ktorý využíva technologicky vyspelú výrobnú techniku ​​vulkanizácie, pri ktorej sa spája podošva a driek topánky. Bolo to už v 60. rokoch.

 

Puma bola v centre pozornosti v roku 1968, keď atlét Tommie Smith a John Carlos, po zisku Tommieho zlatej medaily na 200 m behu, zdvihli päste v mocenskom pozdrave na znak protestu proti rasizmu a diskriminácii Afroameričanov. Mali obuté topánky Puma.

 

Značka spolupracuje s množstvom známych osobností. Futbalista Pelé už druhýkrát za sebou vyhral s Brazíliou majstrovstvá sveta v Čile v topánkach Puma. Puma sa stala oficiálnym dodávateľom Scuderia Ferrari, najúspešnejšieho tímu Formuly 1 všetkých čias. V roku 2006 sa Puma stala najväčším dodávateľom na majstrovstvách sveta vo futbale v Nemecku – po prvýkrát v histórii spoločnosti.


Puma pokračuje v budovaní svojho mena aj v roku 2014 uvedením kopačiek evoPOWER a objavením sa svojich inovatívnych futbalových produktov na brazílskych majstrovstvách sveta vo futbale.

 

Od roku 2017 spoločnosť Puma zamestnáva viac ako 13 000 ľudí po celom svete a svoje produkty distribuuje vo viac ako 120 krajinách.

 

Mimochodom, vedeli ste, že majiteľmi Adidas a Puma sú bratia Rudolf Dassler a Adolf Dassler? V 20. rokoch 20. storočia spolu založili obuvnícku firmu v matkinej práčovni. Pôvodne sa nazývala „Továreň na topánky bratov Dasslerovcov“. Kvôli nezhodám sa nakoniec rozdelili.

 

Príbeh Pumy sprostredkúva silné posolstvo malým hráčom, ktorí súperia o to, aby to dosiahli – aj keď začnete v malom, môžete to dosiahnuť veľkou tvrdou prácou a vytrvalosťou.

hello@leadmedia.sk

Lead Media s.r.o.
Karpatská 6
811 05 Bratislava
Slovensko