Adidas a Adidas Originals. Občas môže byť mätúce, či ide o tú istú značku a aký je medzi nimi rozdiel. Dnes vám to vysvetlíme. Je to veľmi jednoduché.

Čo je Adidas Originals?

Adidas Originals je módna pobočka spoločnosti Adidas, zatiaľ čo hlavná Adidas (s logom troch pásikov) je značka športového oblečenia, ktorá sa zaoberá predovšetkým sponzorstvom športu a kvalitným športovým tovarom. 

Adidas Originals je podskupinou spoločnosti Adidas, ktorá sa zameriava na produkty životného štýlu a módy. Zastrešuje tiež spolupráce mnohých značiek s módnymi návrhármi, osobnosťami a kultúrnymi osobnosťami.

Dcérska spoločnosť Adidas Originals sa zaoberá neformálnym športovým oblečením

Značka Adidas Originals používa slávne logo Trefoil, ktoré bolo pôvodne používané na všetkých výrobkoch Adidas, kým sa spoločnosť v roku 1997 nerozhodla, že logo trojlístka sa potom bude používať iba na výrobkoch z dedičstva a na ostatných produktoch bolo nahradené logom Performance, ktoré sa predtým používalo v sortimente produktov „zariadenie“ od roku 1991.

 

V polovici 90. rokov minulého storočia spoločnosť Adidas rozdelila značku na tri hlavné skupiny, z ktorých každá mala samostatné zameranie: Adidas Performance bol navrhnutý tak, aby udržal ich oddanosť športovcovi; Adidas Originals bol navrhnutý tak, aby sa zameral na predchádzajúce návrhy značky, ktoré zostali obľúbenou ikonou životného štýlu; a Style Essentials, ktoré sa zaoberali módnym trhom; hlavnou skupinou v tejto skupine je Y-3 (čo je spolupráca medzi spoločnosťou Adidas a renomovaným japonským módnym návrhárom Yohji Yamamoto – skupina Y predstavuje Yamamoto a skupina 3 zastupuje tri pruhy spoločnosti Adidas).

 

Adidas Originals pokrýva štýl športovej módy so silnými odkazmi na desaťročia od štyridsiatych do osemdesiatych rokov minulého storočia. Môžete si všimnúť, že značka má výrazne retro oldschoolový nádych, no stále je veľmi populárna a prináša moderné kúsky.

hello@leadmedia.sk

Lead Media s.r.o.
Karpatská 6
811 05 Bratislava
Slovensko